top of page

Druk 3D wyposażenie wnętrz

Modernistyczna rzeźba wykonana przy pomocy druku 3D

Druk 3D tworzywa

 

Druk jest nam znany już od czasów Gunteberga. Wynalazca, rodem z Moguncji, wiele lat temu wpadł na pomysł nanoszenia ruchomych czcionek na papier. Obecnie jednak drukować można nie tylko książki czy gazety. Następcy znamienitego wynalazku opatentowali druk przestrzenny, zwany powszechnie drukiem 3D. Proces ten pozwala tworzyć trójwymiarowe, fizyczne przestrzenie, oparte na komputerowych modelach. Nowoczesna metoda pozwala na wykonywanie skomplikowanych kształtek z tworzyw sztucznych, tj. PLA czy ABS, a także różnych żywic i kompozytów. Brzmi ciekawie, ale co u licha, ta nowoczesna technika ma wspólnego z wyposażeniem wnętrz? Otóż wspólnego ma bardzo wiele!

Prototypy mebli 3D

 

Po pierwsze, techniki druku 3D pozwalają na tworzenie prototypów mebli. Przed zakupem ciężkich, solidnych mebli, można skorzystać z takiego prototypu, by sprawdzić czy dana szafa, sofa czy biurko będą nadawać się do naszego wnętrza. Jest to świetna opcja, gdyż w znacznym stopniu może ułatwić trudne decyzje, dotyczące dekoracji domu.

Za pomocą techniki druku przestrzennego można otrzymać nietypowe szafki, opatrzone przeróżnymi wzorami. Najpierw tworzy się odpowiedni projekt, w którym wybiera się to wszystko to, co się żywnie podoba, a dopiero później powstaje konkretny mebel. Produkt jest doszlifowany w każdym punkcie, nie posiada żadnych elementów łączenia, gdyż powstaje zazwyczaj w jednym etapie.

Zobacz wideo z akcesoriami dla domu wydrukowanymi w technologii druku 3D

Druk 3D modele mebli

Podobnie jak szafki, powstają subtelniejsze ozdoby, m.in. żyrandole czy wazony. Przy tworzeniu modelu istnieje możliwość skorzystania z własnego, indywidualnego projektu. W rezultacie otrzymuje się bardzo oryginalny produkt.

Druk 3D znalazł zastosowanie w dekoracji i wyposażeniu wnętrz. Swoją wielofunkcyjność, metoda ta zawdzięcza głównie tym, iż otrzymywane wyroby, np. w postaci mebli, wazonów itp., są po prostu ładne. Produkty są dokładnym odwzorowaniem zastosowanych modeli, a przeważnie otrzymywane są jednoetapowo, bez niepotrzebnych elementów łączących.

Futurystyczne wykończenie wnętrza, wykonane za pomocą drukarek 3D

Druk 3D różne kształty

 

Skomplikowane kształty, jakie można uzyskać poprzez drukowanie przestrzenne, to kolejna zaleta tej metody. Różnorodność formowanych kształtek sprawia, iż powstają niekiedy bardzo skomplikowane struktury, które w każdym wnętrzu dają niesamowity efekt. Ponadto do wyrobów drukowanych w 3D dodaje się różnego rodzaju barwniki,a  to sprzyja otrzymywaniu pożądanych barw i kolorów, wpisujących się w estetykę urządzanych pomieszczeń.

Wyroby 3D są bardzo wytrzymałe. Do mieszanek stosowanych do produkcji zarówno mebli, jak i dekoracji, dodaje się środki zwiększające wytrzymałość mechaniczną, twardość, sztywność… Dzięki temu, kształtki otrzymywane technologią drukowania 3D są odporne na czynniki zmęczeniowe i mechaniczne, co z kolei sprawia, iże posłużą przez wiele dobrych lat.

Jak widać, technologia 3D stanowi spory krok w przyszłość. Chyba nikogo już nie trzeba przekonywać, że warto zainteresować się zakupem dodatków do wnętrz wykonanych właśnie tą techniką. Przedmioty wydrukowane w 3D to gwarancja jakości, wytrzymałości i oryginalności. A to wszystko przez długie, długie lata użytkowania.

MASZ PYTANIE?

CHCESZ WYCENIĆ DRUK 3D LUB PROJEKT?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

bottom of page