top of page
Szukaj
  • lcyran

Zalety wykorzystania druku 3D

Druk 3D - najważniejsze atuty


Tak jak niegdyś tradycyjne drukarki były nowością i powoli zyskiwały w oczach konsumentów, pojawiając się najpierw w dużych przedsiębiorstwach a finalnie trafiając do prywatnych użytkowników, tak teraz obserwujemy podobny trend w kontekście wydruku 3D. Zapraszamy do lektury wszystkich fanów nowych technologii, którzy chcieliby skorzystać z możliwości jakie daje drukarka 3D, zarówno na użytek prywatny jak i w rozwiązaniach biznesowych.
Możliwość personalizowania wydruków

Współpracując z drukarnią 3D nie jesteśmy zdani na siebie. To znaczy, że nie musimy przygotowywać czy kupować własnego modelu. Wiele drukarni oferuje również projektowanie 3D jako uzupełnienie swojej usługi. Tym samym, zamawiając wydruk możemy być pewni, że finalny produkt będzie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Należy pamiętać również, że dzięki możliwościom jakie oferują drukarki 3D, możemy zamówić jeden, oryginalny wydruk lub całą serię jednakowych, idealnie odwzorowanych modeli.

Druk 3D na zamówienie dla każdego

Z usług druku 3D korzysta obecnie niemal każdy, wydruki 3D sprawdzają się zarówno w farmaceutyce i medycynie jak i w informatyce, przemyśle, motoryzacji czy weterynarii.

Z możliwości druku 3D może i powinien skorzystać jednak każdy kto oczekuje redukcji kosztów w swojej działalności oraz chciałby tworzyć unikalne egzemplarze produktów z zachowaniem maksymalnej precyzji i szybkości produkcji.

Druk 3D zastąpi pracę ludzkich rąk


Wydruki przestrzenne znacząco zyskały w oczach konsumentów i przedsiębiorców ponieważ modele drukowane, tworzone są znacznie szybciej niż przy pomocy tylko ludzkich rąk. Okazuje się również, że niektóre bryły niemożliwe są do uzyskania innymi metodami niż druk 3D,

takie wydruki mogą być bardzo małe a jednocześnie bogate w detale, idealnie odwzorowując założenia projektu. Do produkcji obiektów drukowanych w 3D zastosować można także wiele różnorodnych materiałów, wpływając w ten sposób na właściwości i wygląd konkretnego obiektu. Do druku 3D stosuje się obecnie wiele materiałów, jak choćby tworzywa sztuczne w tym plastik guma i żywice a także różnorodne stopy metali, szkło, drewno a nawet ceramika.

Dzięki temu drukowane mogą być nawet części samochodowe naczynia bądź biżuteria.


Redukcja kosztów i czasu produkcji

Kolejny atut to zmniejszanie kosztów produkcyjnych przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności oraz efektywności produkcji. Zlecenia można delegować zewnętrznych drukarniom 3D, ale coraz częściej przedsiębiorstwa inwestują we własne drukarki. Przy skomplikowanych projektach czas wydruku to kilka godzin. Dla porównania praca ludzkich rąk dla tego samego modelu wynosi przynajmniej kilka dni, a nierzadko przekracza fizyczne możliwości.

0 komentarzy