top of page
Szukaj
  • lcyran

Wydruki 3D "szyte na miarę". Jakie branże mogą skorzystać na druku 3D?

Zaktualizowano: 6 lip 2020Jak działają drukarki 3D? To częste pytanie, jednak bez wdawania się szczegóły i objaśniania skomplikowanych zagadnień, należy powiedzieć, że drukarka 3D w przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek nie nanosi grafiki na płaską powierzchnię. Tworzy ona bryłę, rzeczywisty obiekt poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw materiału. Z tego powodu druk 3D został określony technologią "szytą na miarę" potrzeb niemal każdej branży.

Na czym polega drukowanie 3D?


Posiadając swój indywidualny projekt możemy śmiało przekazać go do druku 3D. Dzięki tej technologii możemy przed wdrożeniem większej produkcji, wydrukować prototyp nawet w mniejszej skali aby upewnić się co do jakości projektu. Możemy w tym momencie wprowadzić również niezbędne poprawki, co więcej nasz projekt możemy modyfikować wedle potrzeb bez ograniczeń.

Z czego powstają wydruki 3D?

Wybór materiałów z jakich możemy skorzystać tworząc swoje wydruki 3D jest na prawdę ogromny. Do dyspozycji mamy szeroką gamę tworzyw sztucznych ale także szkło, ceramikę czy różnego rodzaju metale. Dzięki temu mamy możliwość tworzenia wyjątkowych modeli nierzadko niemożliwych do wykonania w tradycyjny sposób. Profesjonalne drukarnie 3D, dysponujące najnowocześniejszym sprzętem, są w stanie odwzorować nawet najdrobniejsze detale i skomplikowane kształty w wydrukach o wysokiej jakości.

W jakich branżach sprawdza się druk 3D?

Wymienienie wszystkich zajęłoby nam całe lata. Wszytko jest zależne od potrzeb danej produkcji ale tak na prawdę druk 3D sprawdzi się wszędzie. Czy to jako komponenty specjalistycznych urządzeń, części pojazdów, meble i inne elementy wyposażenia wnętrz. To jednak nie wszystko, wydruki 3D sprawdzają się też doskonale w medycynie czy weterynarii jako narzędzia czy protezy. W czasie pandemii koronawirusa, drukarnie 3D z powodzeniem wspomagały medyków zaopatrując ich w wysokiej jakości maseczki i przyłbice ochronne.


Biorąc pod uwagę powyższe, określenie "szyte na miarę" jest według nas w pełni uzasadnione.

Druk 3D zaspokoi z pewnością potrzeby każdego przedsiębiorstwa zarówno małego jak i wielkich korporacji. Niezależnie od branży w jakiej działa dana firma, druk 3D pozwoli zoptymalizować produkcję, oszczędzając czas i redukując koszty.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie