top of page
Szukaj
  • lcyran

Wojskowe zastosowania druku 3DICON to firma zajmująca się technologiami budowlanymi z siedzibą w Austin w Teksasie.

Za pomocą autorskiej robotyki druku 3D, oprogramowania i zaawansowanych materiałów, ICON skupia się głównie na rozwiązywaniu problemów w branży budowlanej, między innymi zwiększając jej opłacalność. Firma osiągnęła już kilka znaczących kamieni milowych: ICON jako pierwsza firma w Ameryce uzyskała pozwolenie na budowę domu wydrukowanego w 3D i zainicjowała pierwszy na świecie projekt społeczny drukowania w 3D. Niedawno ICON ogłosił swoje najnowsze osiągnięcie - pierwszą udaną współpracę z US Marine Corps and Defence Innovation Unit (DIU).

ICON nawiązał współpracę z Defence Innovation Unit, aby pomóc w implementacji technologii druku 3D w operacjach wojskowych. Głównym celem było zapewnienie możliwości szybkiego budowania w celu wsparcia działań wojskowych reagowania kryzysowego. W tym projekcie technologia druku 3D ICON została wykorzystana do zbudowania konstrukcji hali pojazdu dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych w Camp Pendleton. W tym celu przeszkolono ośmiu żołnierzy do obsługi ogromnej drukarki 3D Vulcan firmy ICON.

Celem takiego szkolenia było przygotowanie żołnierzy do pracy w terenie, podczas której musieliby szybko zbudować konstrukcje na ewentualne wyprawy wojskowe. Technologia ICON zapewnia sterowanie systemem oparte na tabletach, które umożliwia nawet początkującym operatorom drukowanie 3D w wysokiej jakości. Tak więc, po zaledwie kilku godzinach szkolenia w terenie, żołnierze nauczyli się obsługi złożonego sprzętu od początku do końca - eksperci ICON pozostawali obecni tylko po to, by nadzorować.


Na początku projektu, ICON i USMC postawiły sobie cel ukończenie druku w 40-48 godzin. Jednak dzięki kilku niedawnym aktualizacjom automatyzacji, które zwiększyły precyzję systemu, wydruk został ukończony w zaledwie 36 godzin. Michael Harper, dyrektor ds. Operacji terenowych w ICON, powiedział:

„Byliśmy podekscytowani możliwością przekazania kontroli nad naszą technologią USMC. To był pierwszy raz, kiedy pracownicy spoza ICON byli głównymi operatorami naszego sprzętu i wykonali niesamowitą robotę, drukując konstrukcję dla pojazdu”.


Do celów konstrukcyjnych ICON zwykle wykorzystuje swój zastrzeżony materiał na bazie cementu o nazwie Lavacrete, ten projekt nie był wyjątkiem. Tak więc, używając Lavacrete jako materiału do drukowania, Marines zbudowali cztery oddzielne łuki, które później zostały połączone, aby stworzyć ostateczną konstrukcję o wymiarach 26' x 13' x 15'.


---

źródło: www.3dnatives.com

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie