top of page
Szukaj
  • lcyran

Wermi -doniczki – sprawimy, że pokochasz uprawę roślin

Ile razy słyszałeś stwierdzenie „nie mam ręki do roślin”? Może nawet sam o sobie tak mówisz? Chcemy, żeby się to zmieniło i mamy cudowny patent! Wermi- doniczki. Ha, ale co to jest? W dzisiejszym wpisie postaramy się chociaż trochę przybliżyć Wam ten temat. Nie martwcie się też - nie zmieniamy profilu działalności. Naszym konikiem nadal jest druk 3d. Jednak nieograniczone możliwości tej techniki pozwalają nam na tworzenie takich innowacji, którymi żal by było się nie podzielić z Wami.

Zacznijmy jednak od początku …


Co to jest Wermi doniczka?

Wermi doniczka to specjalnie zaprojektowany (i wykonany w technologii druku 3d) pojemnik, w którym stworzono idealne warunki do bytowania dżdżownic kalifornijskich. Bezkręgowce żywią się resztkami organicznymi (mogą to być np. fusy od kawy, skórka od banana itp.) przy okazji produkując drogocenny biohumus.Co to jest biohumus?

Sekrety nawożenia biohumusem!

Biohumus, inaczej określany jako wermikompost, to bardzo ceniony nawóz ogrodniczy pochodzenia naturalnego. Można go stosować w różnych rodzajach upraw w ogrodach ozdobnych i działkowych. Do jego produkcji przyczynia się poczciwa dżdżownica kalifornijska, zwana też dżdżownicą kompostową.

Biohumus to nawóz powstający w wyniku przetrawienia substancji organicznej - jak obornik, torf, kompost, odpady spożywcze czy osady ściekowe - przez dżdżownice kalifornijskie. Trawiąc podłoże, dżdżownice nasycają je mikroorganizmami namnażanymi w ich przewodach pokarmowych, a mikroorganizmy te mają pozytywny wpływ na rozwój roślin, które traktują jak swojego gospodarza - dbają aby roślina miała się dobrze.

Biohumus posiada wysoką wartość nawozową i jest dobrze wchłaniany przez rośliny. Nie grozi też przenawożeniem, bowiem związki mineralne i odżywcze skumulowane są w mikroorganizmach i uwalnianie wraz z ich stopniowym obumieraniem, a więc nie zbyt szybko. Liczne źródła naukowe podają, że w porównaniu z kompostem produkowanym tradycyjnymi metodami, stosowanie biohumusu korzystniej wpływa na plonotwórcze właściwości gleby i na jej zdolność do samooczyszczania się od skażeń chemicznych. W uprawach ogrodniczych łagodzi stresy przy przesadzaniu roślin, przeciwdziała szkodom powodowanym przez choroby i szkodniki oraz poprawia jakość plonów.


Doniczki Wermi z drukarki 3d

Dzięki zastosowaniu druku 3d możemy pochwalić się nie tylko nowoczesnym projektem. Możemy dopasować donicę pod oczekiwania konkretnego klienta.

Jeśli marzy Ci się duża, różowa donica – proszę bardzo! A może wybierasz niebieską, potrójną? Druk 3d umożliwia spełnienie Twojego marzenia!0 komentarzy