Szukaj

Tungzzle - Niezniszczalna dysza?

Wymiana zużytej dyszy to praktycznie podstawowa czynność jaką przeprowadza się podczas konserwacji naszej drukarki. Powiedzmy sobie szczerze, nie należy ona do najprzyjemniejszych. Bardzo prawdopodobne, że nowy produkt od 3D Hex sprawi, że będziemy mogli o niej zapomnieć.


Pierwsze wydruki z drukarki 3D przeprowadza się zazwyczaj z użyciem materiałów takich jak ABS, PLA czy PET. Są stosunkowo tanie i łatwe w druku, jednak z czasem chcielibyśmy spróbować swoich sił z ciekawszym materiałem, jak chociażby PLA wzbogacone o włókna węglowe, drewno lub stal. Takie wydruki okazują się znacznie trwalsze od od tych ze standardowych materiałów lub zwyczajnie prezentują się znacznie lepiej. Niestety coś za coś, posiadają jedną aczkolwiek istotną wadę, niezwykle szybko zużywają dyszę. Ze względu na zawarte w nich drobiny twardszych materiałów powodują one wysokie tarcie podczas wyciskania przez dyszę. Standardowe, mosiężne dysze w takiej sytuacji zużywają się wyjątkowo szybko co przekłada się na jakość i ogólne problemy z drukiem.Rozwiązaniem tego problemu może być Tungzzle, nowy rodzaj dyszy wykonanej z wolframu na produkcję której autorzy zbierają pieniądze na portalu Kickstarter. Wolfram jest wyjątkowo gęstym i twardym metalem, o wysokiej odporności na ścieranie i przewodności cieplnej. Jego właściwości, pozwalają na druk z wyjątkowo wymagających filamentów, takich jak np. PEEK. 

W obecnej chwili, wspierając projekt kwotą 35 euro (około 150 zł) otrzymujemy wolframową dyszę 0,4 na filament 1.75mm. Co nie wydaje się aż tak wygórowaną ceną biorąc pod uwagę ilość czasu i nerwów, które często trzeba poświęcić w przypadku wymiany zużytej dyszy.

---

Żródło: materialination.com

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

O Nas

PLASTCORE 3D

Jesteśmy DRUKARNIĄ 3D

zlokalizowaną w podwarszawskim Piasecznie. Jesteśmy w stanie przygotować projekt i wydrukować go przy pomocy DRUKAREK 3D.
Drukujemy zarówno detale jak i duży format. Maksymalne pole robocze naszych drukarek osiąga wymiary do 150 x 150 x 200 cm.

Przydatne Linki

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Dane kontaktowe

Pon - Pią: 9:00 - 17:00

Weekend: Nieczynne

plastcore@plastcore.pl

+48 695 404 402

Plastcore 3D Sp. z o.o.

ul. Puławska 34 hala 23

05-500 Piaseczno