Szukaj

Szybszy druk 3D bez utraty jakości?

Aktualizacja: 17 lis 2020

Nowa wersja GrabCAD Print pozwala zmniejszyć czas trwania wydruku nawet o 24%


Producenci i programiści odpowiedzialni za oprogramowanie do drukarek 3D tzw. slicery prześcigają się w usprawnianiu i optymalizacji swoich produktów, nie każdy nadąża za tempem rozwoju jednak niektórzy wyraźnie w tym przodują. Mowa tu między innymi o twórcach oprogramowania GrabCAD - firmie Stratasys. Udostępniła ona ostatnio aktualizację swojego programu o numerze 1.45. Co w niej rewolucyjnego? Chodzi o dodatkową funkcję jaka znalazła się na wyposażeniu GrabCAD'a, Adaptive Slice.
Funkcja ta pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na przeprowadzenie druku 3D w technologii FDM. Po jej włączeniu, oprogramowanie optymalizuje parametry druku w sposób pozwalający na jego przyspieszenie z zachowaniem jakości i wytrzymałości finalnego obiektu. Jak to działa? Algorytmy Adaptive Slice odpowiednio przeliczają geometrię obiektu a następnie odpowiednio ustalają wysokość warstw. Dla przykładu ściany poziome wydruku drukowane są z większą wysokością warstwy ponieważ nie wpływa ona w tym przypadku na jakość, wszelkie wypukłości, zaokrąglenia i pochyłe ścianki są jednak drukowane ze znacznie niższych warstw. Dzięki temu czas wydruku może zostać zredukowany nawet o 24%.


Model drukowany ze standardowymi ustawieniami - czas druku: 2 dni 13 godzin i 15 minut

Model drukowany z zastosowaniem Adaptive Slice - czas druku: 1 dzień 20 godzin i 41 minut

Na podglądzie możemy zobaczyć zmienną wysokość poszczególnych warstw reprezentowanych różnymi odcieniami danego koloru

Aby uruchomić wspomnianą funkcję w naszym oprogramowaniu, należy odszukać opcję zmiennej wysokości warstwy w menu edycji warstw. Algorytm automatycznie ustali optymalne wysokości zależne od geometrii naszego modelu. Wszelkie różnice w warstwach zostaną oczywiście zaprezentowane za pomocą zdefiniowanych kolorów na podglądzie wydruku.


Wszyscy, którzy chcieliby przetestować możliwości GrabCAD'a oraz jego najnowsze funkcje mogą znaleźć wersję demo na stronie producenta.


---

źródło: www.centrumdruku3d.pl


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

O Nas

PLASTCORE 3D

Jesteśmy DRUKARNIĄ 3D

zlokalizowaną w podwarszawskim Piasecznie. Jesteśmy w stanie przygotować projekt i wydrukować go przy pomocy DRUKAREK 3D.
Drukujemy zarówno detale jak i duży format. Maksymalne pole robocze naszych drukarek osiąga wymiary do 150 x 150 x 200 cm.

Przydatne Linki

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Dane kontaktowe

Pon - Pią: 9:00 - 17:00

Weekend: Nieczynne

plastcore@plastcore.pl

+48 695 404 402

Plastcore 3D Sp. z o.o.

ul. Puławska 34 hala 23

05-500 Piaseczno