top of page
Szukaj
  • lcyran

Relacja Plastcore – Dni Druku 3D na Targach Klielce

W dniach 26 – 28 marca drukarnia 3D Plastcore wzięła udział w Dniach Druku 3D, które odbywały się na Kieleckich Targach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z najważniejszego wydarzenia branży druku 3D w tej części roku.


Przygotowania do Dni Druku 3D

Debiutując w tym roku na Dniach Druku 3D postanowiliśmy, że nasze stoisko zostanie zbudowane przy pomocy techniki druku 3D. Pomocnym narzędziem, do wykonania tego zadania, była jedna z największych, wykorzystywanych komercyjnie drukarek 3D, w naszym kraju, która znajduje się w parku maszynowym Plastcore. Dzięki jej możliwościom udało nam się wydrukować kompletne stanowisko do rozmów z potencjalnymi Klientami oraz Partnerami składające się ze stolika barowego oraz kilku foteli tego samego typu. Chcieliśmy w ten sposób pokazać odwiedzającym możliwości jakie posiada nasza drukarka 3D, nie tylko w formie ofertowej deklaracji, ale także poprzez przedmioty które mogliśmy wykorzystać podczas targów.

Dni druku 3D Kielce

Poza tymi najbardziej imponującymi przedmiotami postanowiliśmy zaprezentować całą linię produktów wykonanych przy pomocy różnych technik druku 3D. Były to zarówno przedmioty użytkowe takie jak wazony, elementy architektury wnętrz jak również te związane z różnego rodzaju hobby a więc elementy cosplay czy figurek do gier bitewnych. Przygotowani w ten sposób rozpoczęliśmy prezentację naszej drukarni 3D na terenie Targów Kielce

Dni druku 3D oczami Plastcore

Od samego początku naszej obecności na targach zauważyliśmy duże zainteresowanie odwiedzających różnymi technikami druku przyrostowego. Z pewnością jest to spowodowane popularyzacją tej techniki produkcji małoseryjnej i szybkiego prototypowania nie tylko w branży przemysłowej, ale również w tych, gdzie niewielkie ilości produktu, lub konieczność ich częstej zmiany powoduje, że wydruk 3D staje się jedyną możliwością wypełnienia tych potrzeb.

Odzwierciedlały to również zapytania, z jakimi przedstawiciele Plastcore spotkali się na targach w odniesieniu do prezentowanej przez nas oferty. Można było odnieść wrażenie, że przy pomocy druku 3D nasi Klienci chcą drukować praktycznie każdy rodzaj przedmiotu w wielu różnych wymiarach i ilościach. Wiemy, dzięki tym rozmowom, że świadomość związana z możliwościami, jakie ofertuje druk 3D zwiększa się. Jednocześnie biorąc pod uwagę wszystkie możliwości jakie oferuje park maszynowy naszej drukarni 3D stanowiliśmy jeden z naturalnych wyborów odwiedzających, jeżeli weźmiemy pod uwagę rodzaj i liczbę zapytań ofertowych.

Intensywne odwiedziny Klientów; naszego stoiska utrzymywały się zasadniczo we wszystkie dni targowe, praktycznie do samego końca trwania imprezy. Biorąc pod uwagę ilość wymienionych wizytówek, odwiedzających, czy rozdanych przez nasze hostessy katalogów możemy stwierdzić, że byliśmy jednym z najczęściej odwiedzanych stoisk podczas trwania Dni Druku 3D podczas kieleckich targów.

Podsumowanie – Dni Druku 3D sukcesem strategii obranej przez Plastcore

Podsumowując Dni Druku 3D dla Plastcore okazały się dowodem na to, że w Polsce technika druku 3D zyskuje coraz większą popularność, szczególnie gdy wziąć pod uwagę wszystkie techniki przyrostowe, jakie zostały zaprezentowane na stoisku naszej drukarni 3D. Przez nasze stoisko przez wszystkie dni targowe przewinęło się ponad tysiąc odwiedzających z czego znamienitą większość stanowili Klienci zainteresowani technikami druku przyrostowego.

Dodatkowo prowadzone przez nas intensywne działania komunikacyjne powodują, że marka Plastcore staje się coraz lepiej rozpoznawalna na krajowym rynku usług wydruku 3D w odniesieniu do najtrudniejszych w realizacji projektów ze względu na jakość i wielkość posiadanego parku maszynowego. Wierzymy, że w kolejnych miesiącach i latach będziemy wracać na Kieleckie targi z nowościami i nowinkami dotyczącymi druku 3D, a także prezentować nasze najbardziej ambitne projekty.

Do zobaczenia na kolejnych Dniach Druku 3D!

#drukarnia3dwarszawa #wydruki3D #drukarnia3d #druk3D #DniDruku2019

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie