top of page
Szukaj
  • lcyran

Prezenty z drukarki 3d – spełniamy marzenia małych i dużych

Jak wszyscy dobrze wiemy, zbliża się jeden z najbardziej magicznych okresów w polskim kalendarzu. Czas magiczny, rodzinny i wyjątkowy. Pachnący pomarańczami, cynamonem i lasem. Czas, na który z wytęsknieniem czeka każde dziecko i większość dorosłych.

Chodzi oczywiście o Boże Narodzenie!


A Boże Narodzenie ma kilka stałych atrybutów: pyszne jedzenie, pięknie przybraną choinkę, świąteczną reklamę pewnego gazowanego napoju oraz „Last Christmas” grane w każdej stacji radiowej co godzinę. Na tej liście nie może również zabraknąć … prezentów (chociaż duża część Plastorowej ekipy wnioskowała o dopisanie „Kevina samego w domu” 😊).

W tym roku postawcie na prezenty indywidulanie dobrane do potrzeb obdarowywanego i wydrukujcie je na drukarce 3d! Najlepiej u nas!Czy drukarnia 3 d może być fabryką elfów?

Oczywiście, że może. Jedynym ograniczeniem jest czas i wyobraźnia. Z naszych doświadczeń wynika, że jeśli nie mamy innego pomysłu, warto iść w klasyki. Lekko je oczywiście podkręcając. Miecz świetlny czy miecz pirata to pewien sukces – żadne dziecko nie może się temu oprzeć.

Ale dlaczego nie pójść dalej? Zaangażuj swoje dziecko w tworzenie zabawek! Drukarki 3D otwierają niemal nieskończony świat możliwości – co powiesz na drukowanie bardziej skomplikowanych obiektów składających się z kilku części, które możesz złożyć razem z dzieckiem? Nie tylko będziesz się dobrze bawić, ale może obudzisz twórczego ducha swojego dziecka i będziesz cieszyć się wielką chwilą rodzicielskiej dumy!

Dzięki drukarkom 3D nie jesteśmy już ograniczeni przez powszechnie dostępne/niedostępne rozwiązania lub produkty. Dzięki ogromnej liczbie modeli dostępnych online mamy mnóstwo okazji do fajnych eksperymentów i odkryć.


Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań:


Wystrój domku dla lalek z drukarki 3d

Domek dla lalek to wymarzona zabawka dla wielu małych dam. Często zabawa zajmuje dziecko na wiele godzin i pozwala na rozruszanie wyobraźni poprzez odgrywanie różnorodnych scenek. Nieodłącznym elementem takiej zabawy (oprócz ulubionych lal i misiów) są meble i akcesoria wypełniające przestrzeń. Ich oferta (i dostępność) jest często ograniczona co daje niezbyt duże możliwości aranżacji wnętrz. A przecież nie od dziś wiadomo, że zmiany we wnętrzach są potrzebne i to bardzo. W tym momencie na ratunek przychodzi drukarka 3d. Możemy spełnić marzenia naszych ulubionych małych ludzi i stworzyć wyjątkowe mebelki. Różowe łóżko, niebieska komoda czy czerwony zestaw do jadalni – wszystkie te rzeczy możemy wyprodukować dzięki metodzie druku 3d. Mogą to być również miniaturowe obrazy, kwiaty, filiżanki i dywany. Czyli wszystko co może się przydać .Jednocześnie każdy element może zostać dopasowany nie tylko do wielkości domku ale też do jego mieszkańców. Możemy się założyć, że będzie to idealny prezent na święta.


Akcesoria bojowe dla małego żołnierza/rycerza

Kto miał i uwielbiał się bawić żołnierzykami daje serduszko 😊 Jako, że ekipa Plastcore to głównie Panowie doskonale zdajmy sobie sprawę jak sprawy bitewne są ważne. Zwłaszcza jak ma się 7 lat i kilkanaście kampanii do rozegrania dziennie. Żołnierzyki mają to do siebie, że lubią się zgubić lub schować na dłuższy czas. Często też ulegają destrukcji podczas działań zbrojnych. Oczywistą sprawą, jest również fakt, że im siły zbrojne większe i lepiej wyposażone tym lepiej. Drukowanie 3d pozwala na stworzenie wymarzonych armii. Zarówno jeśli chodzi o wydruk figurek wojowników z różnych epok jak i nieoczywistych maszyn bitewnych. Do wyboru mamy czołgi, wyrzutnie rakiet, rydwany a nawet średniowieczny trembuszet. Dodatkowo, zabawę urozmaicą nam drzewa, pagórki, bazy bojowo. Można pokusić się o stworzenie całej mapy dla wojowników. Ciekawe prawda? Męska część Plastcore już snuje wizje pięknych rozgrywek.


Spersonalizowane elementy gry planszowej

Gry planszowe pokochały niezliczone rzesze ludzi na całym świecie. Od kilku lat ich popularność wciąż rośnie, pojawiają się nowe tytuły, na opakowaniach, których zwykle jest informacja, czy można w nie grać od lat 6 do 106. I wbrew pozorom nie jest to tylko zabawne zareklamowanie, dla kogo ta gra jest przeznaczona. Prawda jest taka, że świetnie spędzają przy nich czasu zarówno starsi, jak i młodsi członkowie rodziny, a co najważniejsze mogą bawić się przy tym razem. Mało jest rzeczy które tak łączą pokolenia, jak właśnie gry planszowe.
Wymarzone figurki z drukarki 3d

Wydruki 3d można wykorzystać do stworzenia wymarzonej figurki postaci. W sklepach łatwo jest znaleźć figurkę Batmana, jednak jeżeli zależy nam na bohaterze drugiego planu – może być problem. Jeszcze rzadziej możemy trafić na postacie z książek lub gier planszowych. Pomóc może wykorzystanie techniki druku 3d przy produkcji. Jesteśmy w stanie zaprojektować i stworzyć, praktycznie każdą postać.0 komentarzy