Szukaj

Porsche zwiększa moc dzięki drukarkom 3D

Aktualizacja: 17 lis 2020

We wspólnym eksperymencie koncepcyjnym Porsche, producenta części samochodowych - "MAHLE" i „printed by Trumpf”,wydrukowane w 3D tłoki aluminiowe do sportowego 911 GT2 RS są o 10% lżejsze niż tłoki produkowane tradycyjnie a metoda konstrukcji pozwala na zastosowanie zintegrowanego kanału chłodzącego , dzięki czemu są bardziej wydajne - mówi niemiecka firma motoryzacyjna.„Dzięki nowym, lżejszym tłokom możemy zwiększyć prędkość obrotową silnika, obniżyć temperaturę tłoków i zoptymalizować spalanie” - wyjaśnia Frank Ickinger, starszy inżynier w dziale rozwoju zaawansowanych napędów Porsche.

„Dzięki temu można uzyskać do 30 KM więcej z 700-konnego silnika biturbo, jednocześnie zwiększając wydajność”.

Chociaż tłoki drukowane nie będą jeszcze w najbliższym czasie dostępne w samochodach produkcyjnych, Porsche twierdzi, że drukowanie 3D jest

„interesujące pod względem technicznym i ekonomicznym w przypadku specjalnych i małych serii, a także w sportach motorowych” i „oferuje znaczny potencjał w zakresie innowacji produktowych i procesowych”.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

O Nas

PLASTCORE 3D

Jesteśmy DRUKARNIĄ 3D

zlokalizowaną w podwarszawskim Piasecznie. Jesteśmy w stanie przygotować projekt i wydrukować go przy pomocy DRUKAREK 3D.
Drukujemy zarówno detale jak i duży format. Maksymalne pole robocze naszych drukarek osiąga wymiary do 150 x 150 x 200 cm.

Przydatne Linki

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Dane kontaktowe

Pon - Pią: 9:00 - 17:00

Weekend: Nieczynne

plastcore@plastcore.pl

+48 695 404 402

Plastcore 3D Sp. z o.o.

ul. Puławska 34 hala 23

05-500 Piaseczno