top of page
Szukaj
  • lcyran

Nowość od Creality receptą na nieskończony druk? CR-30

Zaktualizowano: 17 lis 2020

Creality - Chiński producent popularnych, konsumenckich drukarek 3D już od jakiegoś czasu informował o wprowadzeniu na rynek nowego modelu, teraz został on oficjalnie zaprezentowany.


Model CR-30, bo o nim będzie tu mowa, różni się diametralnie od tego co do tej pory mogliśmy znaleźć w portfolio Creality. Tradycyjny stół roboczy został zastąpiony w tym przypadku pasem transmisyjnym dając nam praktycznie nieograniczone pole robocze w jednej z osi drukarki. Niby nic nowego, bo przecież widzieliśmy już kilka podobnych startup'ów i prototypów, kilku producentów sprzedaje już swoje konstrukcje jednak wciąż nie są one zbytnio popularne. Znając jednak sposób działania Creality, możemy tym razem liczyć nie tylko na wprowadzenie wspomnianego modelu na rynek ale również na jego przystępną cenę.


Taśmowa drukarka 3D. Creality Printmill
Produkcja seryjna na domowej drukarce? Czemu nie.

Co sprawia, że drukarkami pasowe budzą tak duże zainteresowanie?


Z pewności są to ogromne możliwości produkcyjne jakie oferują.

Zastosowanie napędzanego pasa transmisyjnego zamiast ograniczonego ruchu stołu w jednej osi pozwala na uruchomienie nawet produkcji niskoseryjnej ponieważ nie wymaga ingerencji użytkownika. Drukarka po zakończeniu jednego wydruku, przesuwa go do krawędzi, gdzie ten może bez problemu oderwać się i wylądować w podstawionym wcześniej pojemniku. W takiej sytuacji jedyne czego należy dopilnować to ilości filamentu na szpuli. W tej materii również napotykamy pewne zmiany, nowy CR-30 ma zostać wyposażony w czujnik końca filamentu oraz pozwalać na założenie większych niż standardowe, 1 kilogramowe szpul.

Czy pas pomoże tylko w niskoseryjnej produkcji? Jak można się domyślać umożliwi nam on również drukowanie znacznie większych niż dotychczas modeli, z odpowiednim podparciem zabezpieczającym przed odpadnięciem modelu od stołu będziemy mieć możliwość drukowania nawet kilkumetrowych konstrukcji, ogranicza nas tylko wielkość pomieszczenia.


CR-30 Poradzi sobie również z na prawdę dużymi obiektami

Co na razie wiemy o nowym modelu?


Ponieważ mamy do czynienia z prototypem i pierwszą oficjalną prezentacją, nie znamy jeszcze wszystkich danych na temat nowego modelu drukarki 3D. Jak na razie poznaliśmy tylko kilka parametrów:

  • średnica dyszy jaką otrzymamy - 0.40 mm 

  • średnia prędkość druku - 40 mm/s

  • obszar roboczy wynoszący około 200mm x 250mm x ∞ mm

  • Głowica z ekstruderem typu Bowden

  • możliwość drukowania z większych niż standardowe szpul

  • sztywna konstrukcja

  • czujnik końca filamentu  


Próbny wydruk z prototypowej drukarki Creality.

Nie mamy również żadnych informacji o cenie nowego modelu, jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, Creality dało się poznać pod tym względem z dobrej strony. Możemy więc oczekiwać przystępnej ceny, zapewne nie odbiegającej znacząco od wyższych modeli z serii CR czy Ender.
Poniżej możecie obejrzeć udostępniony w serwisie YouTube film, przedstawiający CR-30 w trakcie pracy.---

źródło: www.fabbaloo.com

0 komentarzy