Szukaj

Most wydrukowany w technologii 3D z rekordem Guinness'a

W lutym ubiegłego roku zespół z Tsinghua University School of Architecture zbudował betonowy most o długości 26,3 metra, uważany za najdłuższy na świecie wydrukowany w 3D. W ten wtorek most otrzymał certyfikat rekordu Guinness'a jako najdłuższy na świecie most betonowy wydrukowany w 3D.Zaprojektowany przez uniwersytecki zespół profesora Xu Weiguo i zbudowany przez Shanghai Wisdom Bay Investment Management Company, szeroki na 3,6 metra most dla pieszych został zainstalowany w zeszłym roku nad kanałem w dzielnicy Baoshan w Szanghaju. Konstrukcja mostu była oparta na projekcie najstarszego stojącego mostu w Chinach, 1400-letniego mostu Anji w Zhaoxian. Podczas gdy budowa starożytnego mostu Anji trwała ponad dziesięć lat, ten wydrukowany w 3D most został ukończony w niecałe 19 dni.Materiał użyty do druku to kompozyt betonu z włóknami polietylenowymi. Most kosztuje dwie trzecie tego, co tradycyjnie budowany most, ponieważ most drukowany w 3D nie wymaga form ani prętów zbrojeniowych, co stanowi znaczną część kosztów. Konstrukcja mostu składa się z 44 wydrążonych betonowych elementów wydrukowanych w 3D, podczas gdy boki składają się z 68 jednostek. Cechą charakterystyczną mostu są czujniki do monitorowania w czasie rzeczywistym, będą one przekazywać pomiary naprężenia i odkształcenia konstrukcji.Chociaż takie technologie nie zostały jeszcze sprawdzone w praktycznych zastosowaniach inżynieryjnych, chińskie badania i rozwój, zwłaszcza w technologii betonu drukowanego w 3D, już teraz okazują się być światowym liderem w dziedzinie druku 3D dla branży budowlanej.

---

źródło: 3DPrint.com

O Nas

PLASTCORE 3D

Jesteśmy DRUKARNIĄ 3D

zlokalizowaną w podwarszawskim Piasecznie. Jesteśmy w stanie przygotować projekt i wydrukować go przy pomocy DRUKAREK 3D.
Drukujemy zarówno detale jak i duży format. Maksymalne pole robocze naszych drukarek osiąga wymiary do 150 x 150 x 200 cm.

Przydatne Linki

Dane kontaktowe

Pon - Sob: 9:00 - 17:00

Niedziela: Nieczynne

plastcore@plastcore.pl

+48 695 404 402

Plastcore 3D Sp. z o.o.

ul. Puławska 34 hala 23

05-500 Piaseczno

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.