top of page
Szukaj
  • lcyran

Jedna z największych , dostępnych usługowo drukarek 3D w Polsce już dostępna w Plastcore. Absolutna

Jakość oferowana przez drukarnie 3D wynika z zaawansowania zaplecza sprzętowego posiadanego przez dany podmiot. Biorąc pod uwagę ten czynnik, od dwóch tygodni drukarnia 3D Plastcore otwiera całkowicie nowy rozdział w dziedzinie wydruku 3D i produkcji małoseryjnej. W gronie drukarek 3D, które składają się na park maszynowy drukarni, pojawił się absolutny gigant – w skali polskiej branży wydruków 3D.


Największa drukarka 3D w Polsce już w drukarni 3D Plastcore

Jednym z kluczowych problemów polskiej branży wydruku 3D były stosunkowo ograniczone możliwości obsługi w zakresie wydruku w 3D wielkogabarytowych przedmiotów. Ograniczało to z pewnością swobodny dialog z przemysłem, którego potrzeby często wykraczają poza standardowe rozmiary wydruku 3d oferowane w polskich warunkach. Plastcore dostrzegł ten problem i postanowił go rozwiązać poprzez instalację pierwszej w Polsce wielkogabarytowej drukarki 3D o tak dużej powierzchni druku.

Omawiana drukarka pracuje w technologii FDM, a więc wykorzystuje obrabiane termicznie tworzywo sztuczne – filament. Jej powierzchnia wydruku to 1 metr x 1,2 metra w osi poziomej oraz 1,2 metra w osi pionowej – co czyni ją absolutnym gigantem, jeżeli chodzi o dostępną powierzchnię wydruku.

Największym atutem drukarki 3D jest możliwość drukowania dużych elementów w całości. W mniejszych urządzeniach obiekty należy dzielić na części i po wydruku dokonywać ich klejenia – w tym wypadku ta konieczność nie występuje, co powoduje znaczący wzrost jakości finalnego produktu i brak konieczności szpachlowania szczelin wynikających z łączenia elementów.

Ta ogromna drukarka 3D może, przy odpowiednich parametrach druku 3d, wydrukować nawet jeden kilogram filamentu (materiału źródłowego) w ciągu półtorej godziny. Precyzję wykonywanej pracy gwarantują dostępne dysze, które mogą mieć średnicę nawet 2 milimetrów. Dodatkowo drukarka 3D jest wyposażona w napęd śrubowy, który w przeciwieństwie do napędu paskowego gwarantuje dużo wyższą precyzję druku.

Mimo tak ogromnych możliwości tej drukarki 3D, sposób przygotowania projektu 3D dla tego rodzaju urządzenia jest identyczny w stosunku do mniejszych urządzeń – w związku z tym Klient, lub studio projektowe odpowiadające za projekt wydruku 3D nie ponosi wyższych kosztów wdrożenia. Jest to istotny argument, w szczególności biorąc pod uwagę dostępność usługi druku 3D dla małych i średnich przedsiębiorstw jak i również dużych firm produkcyjnych.

Do czego stosowane są duże drukarki 3D?

Możliwości druku 3D, jakie otwiera Plastcore swoim wzbogaconym parkiem maszynowym są praktycznie nieograniczone, w stosunku do dotychczasowego zakresu druku 3D w Polsce. Olbrzymia powierzchnia wydruku 3D powoduje, że druk takich przedmiotów jak deski rozdzielcze do pojazdów, czy duże rekwizyty teatralne nie stanowi żadnego wyzwania technologicznego.

Istotnym beneficjentem drukarki 3D może być przemysł, gdyż dzięki tak dużej powierzchni druku 3D jak również dokładności, wynikającej z zastosowanej technologii możemy wydrukować formy sylikonowe potrzebne do produkcji masowej w różnych zakładach produkcyjnych. Na całym świecie ta formuła wykorzystania druku 3D zbiera coraz większe grono interesariuszy, którzy dostrzegają w tej metodologii produkcji form sylikonowych oszczędność czasu oraz pieniędzy koniecznych do zainwestowania w produkcję form. Biorąc pod uwagę fakt, że forma sylikonowa to często kosztowny komponent produkcji przemysłowej, jej wykonanie w formie wydruku 3D jest niezwykle atrakcyjne dla przemysłu.

Jakie możliwości dla polskich Klientów otwiera tak duża drukarka 3D?

Dla polskich Klientów tak duża drukarka daje możliwości które do tej pory były niedostępne dla odbiorcy w naszym kraju. Dotyczy to Klientów biznesowych, zainteresowanych produkcją małoseryjną przy użyciu technologii wydruku 3D oraz jej szerszego wykorzystania w procesie szybkiego prototypowania przy wykorzystaniu technologii druku 3D.

Drugim beneficjentem tego rozwiązania jest Klient detaliczny lub mniejszy Klient biznesowy, poszukujący jednostkowych możliwości wykonania poszczególnych przedmiotów w ramach przygotowanego projektu 3D. Duża drukarka 3D pozwala na realizację praktycznie każdego zamówienia w zakresie wydruku 3D.

Cieszymy się i jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością realizacji wielkogabarytowych druków 3D przy pomocy największej obecnie drukarki 3d w Polsce. Otwiera to kompletnie nowe możliwości przed Plastcore, jak również przed naszymi Klientami – komentują przedstawiciele drukarni 3D Plastcore, pytani o szanse jakie stwarza obecność tak dużej drukarki 3D na terenie naszego kraju.

Dlaczego warto wykorzystywać wydruk 3D również w małoseryjnej produkcji dużych przedmiotów?

Biorąc pod uwagę potencjał technologii wydruku 3D, która zdobywa coraz większą popularność na terenie naszego kraju, warto przychylnie spojrzeć na tą technologię z dwóch powodów:

  1. Optymalizacja ceny produkcji małoseryjnej – przy produkcji dużych przedmiotów druk 3D jest w stanie w istotny sposób obniżyć koszty zarówno samego produktu, jak i przygotowania jego projektu. Te parametry czynią małoseryjną produkcję dużych przedmiotów dużo atrakcyjniejszą właśnie przy użyciu technologii wydruku 3D,

  1. Redukcja czasu potrzebnego na produkcję małoseryjną – dzięki wysokiej wydajności drukarek 3D czas produkcji małoseryjnej jest nawet o połowę niższy w stosunku do klasycznych metod wytwarzania unikatowych przedmiotów. Ten czynnik ma również istotny wpływ na kosztach produkcji przy pomocy wydruku 3D, o których pisaliśmy powyżej.

Podsumowując, wprowadzenie możliwości wydruku 3D dużych przedmiotów na terenie naszego kraju to wzrost dostępności tej usługi dla Klientów, którzy do tej pory nie byli nią zainteresowani, ze względu na technologiczne ograniczenia. W tej chwili stoimy przed ogromną szansą, żeby to zmienić – dodają przedstawiciele Plastcore

#drukarnia3dwarszawa #wydruki3D #druk3D #drukarka3d #Plastcore

0 komentarzy