top of page
Szukaj
  • lcyran

Dlaczego tak drogo? A może jednak tanio...? Czyli kilka słów na temat wyceny naszych usług

Nowe technologie często wydają się bardzo nie przystępne. Po pierwsze niewiele osób je zna

i potrafi wykorzystać w codziennej pracy i życiu. Po drugie wydają się drogie.

Czy z drukiem 3d jest tak samo? Odpowiedź brzmi – niekoniecznie. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić te dwie kwestie.

Sam druk przestrzenny został już jako pojęcie oswojony u większej części społeczeństwa. Dzieci chodzą na zajęcia pozalekcyjne z drukowania 3d, ucząc się zarówno samej metody produkcji jak i podstaw projektowania. W programach informacyjnych otrzymujemy coraz więcej wzmianek na temat nowego wykorzystania tej metody wytwarzania. Drukuje się domy, części maszyn, protezy i nie zliczoną wręcz liczbę innych rzeczy.

Pozostaje więc znaleźć odpowiedź na drugi aspekt poruszony we wstępie – czy drukowanie 3d jest dostępne cenowo i nie zrujnuje nam kieszeni.


Jak wycenić druk 3d?

Na samą wycenę składa się kilka czynników: między innymi to czy dostaniemy gotowy projekt czy będziemy musieli go stworzyć od podstaw w firmie. Jaka ma być docelowa wielkość wydruku i stopień wypełnienia. Z jakiego materiału ma powstać gotowy projekt. I czy będzie wymagał post-produkcji. A jeśli tak – to w jakim wymiarze. Do kosztów wydruku należy również doliczyć opłaty za uruchomienie produkcji oraz cenę wysyłki już gotowego produktu.

Sporo czynników prawda?


Dlatego najlepiej skonsultować wydruk u specjalisty, u którego postanowiliśmy zdecydować się na wydruk. Mimo, że składowych ceny jest wiele - suma na koniec potrafi miło zaskoczyć. Naprawdę. Dodatkowo w Plastcore 3d wycena jest zawsze darmowa! Staramy się nie tylko podać cenę usługi ale też doradzić jaka metoda druku i materiał będą najlepsze w danym przypadku.

Dla ułatwienia dla osób, które posiadają gotowy projekt na naszej stronie uruchomiliśmy specjalny kalkulator https://www.plastcore.pl/, dzięki któremu w łatwy sposób wycenicie i opłacicie zamówienie.


A to co można wydrukować to temat na kolejny wpis … albo kolejnych 30
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie