top of page
Szukaj
  • lcyran

Back to school a druk 3D – wydruki 3D zabawek i przyborów naukowych do szkoły – co drukarnia 3D ma d

Wakacje kończą się nieubłaganie, a lato chyli się ku końcowi mimo wciąż bardzo wysokich temperatur. W związku z tym nadchodzi czas nauki oraz powrotu dzieci do szkół. Przy tej okazji, w naszym dzisiejszym wpisie chcemy pokazać, jak druk 3D może wspierać codzienną edukację dzieci, ale także pomóc im w codziennej zabawie i aktywnościach. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.


Druk 3D zabawek dla dzieci – ograniczenie jedynie wyobraźnią

Żyjemy w czasach określanych jako nacechowane tak zwaną masową dostępnością. Wydaje się, że wszystko zostało już wymyślone, a nowości jakby coraz mniej. Nie doceniamy przy tym kreatywności dzieci, których umysły są w stanie wytwarzać ciekawe pomysły. Co ma zrobić rodzic, widząc kreatywne rysunki czy kartonowe modele swoich dzieci, chcąc stworzyć z nich realny i trwały przedmiot. Czy jest możliwe stworzenie unikatowego egzemplarza bez ponoszenia znaczących nakładów finansowych? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak!

Druk 3D umożliwia wytwarzanie przedmiotów w modelu małoseryjnym, lub nawet unikatowym. Powoduje to, że Klient decydując się na wytworzenie pojedynczego egzemplarza na przykład dziecięcej zabawki, nie ponosi kosztu stworzenia formy, lub uruchomienia maszyn produkcyjnych. Płaci za realny koszt wytworzenia pojedynczego egzemplarza, a jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania modelu 3D danego obiektu – co również da się rozwiązać na poziomie drukarni 3D, zlecając usługę projektowania pod druk 3D np. wykorzystując jako referencję dziecięcy projekt.

Druk 3D gier planszowych – coraz intensywniej rosnące zainteresowanie technologiami druku 3D

Coraz częściej w naszej drukarni 3D otrzymujemy zapytania dotyczące druku 3D gier planszowych lub jej istotnych elementów. Gry planszowe od kilku lat przeżywają renesans popularności, głównie ze względu na coraz łatwiejszą wymianę pomysłów w procesie tworzenia systemów rozgrywki. Pomagają w tym dodatkowo platformy finansowania społecznościowego gier planszowych – takie jak Kickstarter, które wspomagają urzeczywistnienie pomysłów na nowe systemy gier planszowych, dzięki finansowaniu społecznościowemu.

Druk 3D w kontekście możliwości produkcji małoseryjnej jest idealnym uzupełnieniem procesu powstawania gier planszowych. Szczególną funkcję pełni tutaj druk 3D w technologii SLA&DLP, który dzięki zastosowaniu ciekłej żywicy umożliwia produkcję precyzyjnych elementów jak na przykład figurek do gier planszowych przy zastosowaniu maksymalnej dbałości o szczegóły. Technologia ta, od strony ekonomii produkcji, wydaje się wręcz idealna na potrzeby gier planszowych. Cena druku 3D w technologii SLA wyliczana jest jako cykl produkcji czyli za jeden cykl pracy drukarki 3D płacimy tę samą kwotę, niezależnie od tego ile elementów zostanie umieszczonych na tacce stołu roboczego. To istotny czynnik w procesie optymalizacji kosztów produkcji np. wspomnianych wyżej figurek do gier planszowych.

Druk 3D pomocy naukowej – fanaberia czy realna alternatywa na niestandardowe pomoce naukowe?

Pomijając kwestię produkcji elementów do gier planszowych lub zabawek, przy pomocy druku 3D, technika ta ma również udział w produkcji niestandardowych pomocy naukowych do celów szkolnych lub studenckich. Idealnym przykładem są na przykład lekcje biologii, gdzie dzięki drukowi 3D możemy pokazać uczniom niestandardowe przekroje organów wewnętrznych lub wizualizacje składników organizmów, niedostrzegalnych ludzkim okiem.

Dzięki możliwości unikatowego podejścia do każdego elementu i braku konieczności uruchamiania masowej produkcji, przy niskim koszcie jednostkowym, takie pomoce naukowe mogą w istotny sposób podnieść wartość edukacyjną zajęć, a także stanowić odpowiedź na pytania i wątpliwości uczniów podczas przyswajania materiałów.

Inną zaletą jest możliwość szybkiej adaptacji pomocy naukowych. Dzięki niskiemu kosztowi pozyskania nic nie stoi na przeszkodzie, aby na lekcjach fizyki lub chemii testować wytrzymałość elementów z drukarki 3D na różne siły fizyczne lub substancje chemiczne.

Podsumowanie – druk 3D dla dzieci – ekstrawagancka zabawa czy prawdziwy sposób na danie upustu swojej wyobraźni?

Podsumowując druk 3D jest wspaniałą alternatywą dla rodziców i ich dzieci w procesie materializacji ich wspaniałych pomysłów i kreatywności. Dzięki temu, że dziecko jest w stanie otrzymać swój projekt w fizycznej formie. Druk 3D staje się elementem motywacyjnym dla dziecka, które napędza go do kolejnych kreatywnych pomysłów. Powoduje to, że każdy pomysł dziecka ma szansę na fizyczną realizację! Jednocześnie koszt druku 3D w takim przypadku jest wielokrotnie niższy niż w sytuacji klasycznych metod produkcyjnych.

Jednocześnie korzystając z okazji pragniemy życzyć powodzenia wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym. Uwolnijcie swoją kreatywność, która niech będzie przyczyną do jak najlepszych wyników w nauce!

#drukarnia3dwarszawa #wydruki3D #warhammer #druk3Dcena #druk3ddlamodelarstwa #druk3D #sercezdruku3D

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie