top of page

Druk 3D dla weterynarii

elementy montażowe wykorzystywane przy tworzeniu protez weterynaryjnych

Druk 3D protezy dla zwierząt

Usługi wydruku 3D sprawdzają się świetnie w dziedzinie weterynarii. Zaawansowane technologicznie trójwymiarowe wydruki z wytrzymałego, wysokiej jakości materiału pozwalają na tworzenie różnego rodzaju kształtów przydatnych w terapii zwierząt. Przy współpracy z projektantami 3D oraz osobami odpowiedzialnymi za wydruki można wykonać unikalne elementy koniecznych do podniesienia jakości życia zwierząt oraz ich leczenia. Firma otwarta jest na współpracę, dzięki której każdy z projektów będzie wykonany indywidualnie zgodnie z ustaleniami zleceniodawcy. Najnowsze technologie mogą znacząco poprawić jakość i efektywność usług świadczonych przez weterynarzy.

Druk 3D ortezy

Już od kilku lat możliwości drukarek 3D wykorzystywane są przy leczeniu ludzi. Ponieważ zwierzęta przez wielu ludzi traktowane są jako członkowie rodziny, ważne jest, by mogły mieć zapewniony dostęp do wysokiej jakości usług weterynaryjnych. Pomocne w tym będą z pewnością usługi wydruku trójwymiarowego. Wśród nich znajdują się coraz bardziej popularne tworzenie ortez, zarówno z zawiasami, jak i bez nich, tworzenie wyjątkowo dobrze dopasowanych protez, a także wydruki podków ortopedycznych. Usługa wydruku 3D może się także sprawdzić przed skomplikowanymi operacjami chirurgicznymi – wydruk szablonu ułatwiającego odpowiednie przeprowadzenie zabiegu

Zobacz wideo z ortezą dla psa wydrukowaną w technologii druku 3D

Druk 3d proteza

Technologia wydruku 3D w dziedzinie weterynarii jest bardzo innowacyjna i może być szeroko wykorzystywana. Dlatego usługi drukarni trójwymiarowej otwarte są na nowości i sugestie, a ich zakres stale poszerzany w odpowiedzi na ścisłą współpracę z klientem. Odpowiedni projekt i wydruk pomoże w realizacji każdej, nawet najbardziej zaawansowanej usługi weterynaryjnej potrzebującej implantu, protezy czy ortezy albo innych elementów wykorzystywanych w ortopedii.

proces drukowania 3D, protezy dla zwierząt

Wydruki 3D implanty

Wydruki 3D umożliwiają również tworzenie implantów. Wszczepianie ich w celu uzupełnienia ubytków kości przeprowadzane jest obecnie głównie na zwierzętach, gdyż technologia ta nie jest do końca opracowana. Pokazuje jednak wyjątkowe możliwości – na podstawie ubytku zobrazowanego z użyciem MRI lub TK tworzony jest projekt komputerowy implantu, który idealnie może pasować do miejsca wszczepienia. Słynną protezą wykorzystaną w dziedzinie weterynarii a wydrukowaną na drukarce 3D w 2016 roku była skorupa dla brazylijskiego żółwia – Freddiego, która uratowała mu życie po utracie większości własnej ochrony w wyniku pożaru.

Ortezy powstałe z użyciem drukarek trójwymiarowych są idealnie dopasowane do zwierząt mających je nosić. Pomagają w rehabilitacji albo też w codziennym egzystowaniu chorych podopiecznych, zapewniając komfort życia. Protezy wydrukowane z użyciem technologii 3D mogą być tworzone z materiałów najwyższej jakości w różnych kolorach, dzięki czemu będą dobrze dopasowane nie tylko pod względem kształtów, ale także wyglądu. Są odporne na warunki atmosferyczne, wodę, a nawet niektóre kwasy. Protezy są zatem w pełni dopasowane, dając najwyższej jakości komfort i przywracając mobilność pokrzywdzonym zwierzętom.

MASZ PYTANIE?

CHCESZ WYCENIĆ DRUK 3D LUB PROJEKT?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

bottom of page