top of page

Maski dla Koni

do inhalacji i nebulizacji

Leczenie zwierząt nie należy do tanich więc każdy woli dmuchać i chuchać na zimne, bo jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. A kiedy już się przytrafi choroba, właściciel konia zderzy się z cenami zarówno leków, jak i specjalistycznego sprzętu.

Inhalacje u koni pomagają oczyścić drogi oddechowe i pozbyć się zalegającej w nich wydzieliny. Dodatkowo działają kojąco na podrażnienia wywołane kaszlem i zanieczyszczeniami. Są także doskonałym sposobem na aplikację leków – zwłaszcza u koni z RAO i tych cierpiących z powodu infekcji dróg oddechowych. W ten sposób specyfiki trafiają bezpośrednio do chorego miejsca, co podnosi skuteczność leczenia

Dostępny na rynku sprzęt do inhalacji kosztuje krocie i nie każdego stać na taki wydatek, mimo że mając konia z problemami oddechowymi, będziemy używać go często. Dodatkowo musi być w 100% bezpieczny i higieniczny, niestanowiący źródła zagrożenia dla naszego zwierzęcia. Nebulizator  skuteczny,  bez niebezpiecznych substancji!

Image from iOS (3)_edited.jpg

Dlaczego warto wybrać nasze maski?

Maska do inhalacji została zaprojektowana z uwzględnieniem anatomii konia, zapewniając wyjątkową skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. W nagłej sytuacji, np. jeśli koń miałby wpaść w panikę, elastyczny przewód łatwo odczepia się od obudowy nebulizatora.

 Dzięki wykorzystaniu  druku 3d, może zostać wyprodukowana w dowolnym kolorze i rozmiarze. Dla komfortu zwierzęcia została wyposażona w  wstawkę z gąbki. Użyty materiał jest miękki, przyjemny w dotyku i zapewnia dobre uszczelnienie.

Nadmierna ilość wydzieliny zbierana jest w zagłębieniu a dopływ świeżego powietrza regulowany jest za pomocą dwóch zaworów. Zawory są łatwe do wyjęcia i czyszczenia. Pasek do zamocowania maski na głowie konia wyposażony jest w regulacje i pozwala na dobre dopasowanie do rozmiarów głowy.  Do masek należy podłączyć inhalator dla ludzi. Jesteśmy w stanie dopasować końcówkę do maski, tak aby pasowała do każdego inhalatora dostępnego na rynku.

Zalety naszych masek

  • Maski łatwo utrzymać w czystości - wystarczy umyć je w letniej wodzie z niewielkim dodatkiem płynu do naczyń, osuszyć i schować.  Maski zostały zaprojektowane z myślą o zdrowym i wolnym od wirusów oraz bakterii życiu konia. W szczególności w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się opryszczki oraz innych zagrażających zdrowiu patogenów.

 

  • Wytrzymała i odporna konstrukcja – Do produkcji masek używamy filamentu najwyżej jakości. PET wzbogacony o dodatek glikolu zapewnia wysoką wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych, chemicznych oraz atmosferycznych. Należy wspomnieć o dopuszczeniu PET(G) do kontaktu z żywnością i lekami. Dzięki temu mamy pewność, że podczas inhalacji - nie dojdzie do żadnej niepożądanej reakcji z podawanymi substancjami.

 

  • Płynne doprowadzanie powietrza - Dopływ świeżego powietrza regulowany jest za pomocą dwóch zaworów. Zawory są łatwe do wyjęcia i czyszczenia.

 

  • Regulowany pasek trzymania maski - Pasek do zamocowania inhalatora na głowie konia wyposażony jest w regulatory, pozwalające na dobre dopasowanie do rozmiarów głowy.

 

  • Nie zawiera lateksu, alkoholu oraz aldehydów – alergia na lateks jako jednostka chorobowa nie należy wcale do rzadkości, a statystycznie występuje coraz częściej u wielu gatunków zwierząt, nadal wiemy o niej stosunkowo niewiele.

 

  • Możliwość wyprodukowania maski w każdym rozmiarze -  maski do nebulizacji i inhalacji są naszym autorskim projektem. Stworzyliśmy je po konsultacjach zarówno z lekarzami weterynarii jak i samych hodowców koni. Okazało się, że w dostępnych na rynku rozwiązaniach, jedną z  niedogodności jest niedopasowanie maski do wielkości głowy leczonego zwierzęcia. W naszych maskach jest możliwa personalizacja produktu i idealne dobranie rozmiaru.

 

  • Wymienne końcówki dopasowane do inhalatorów dostępnych  na rynku – Maska do inhalacji powinna być użyta z nebulizatorem przeznaczonym do leczenia ludzi. Dzięki zestawowi wymiennych końcówek pasują do wszystkich popularnych na polskim rynku inhalatorów. Jesteśmy w stanie wyprodukować również przejściówkę niestandardową – na specjalne zamówienie.

 

 

  • Konkurencyjna cena i szybka dostępność produktu – nasze maski powstają dzięki metodzie druku 3d. Firma posiada duże zaplecze nowoczesnych maszyn. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować szybko nawet duże zamówienie. Firmę tworzą najlepsi fachowcy. Wyróżnia nas fakt, że robimy to co lubimy, bo zarówno druk3d jaki i hodowla koni  jest naszą pasją.

bottom of page